اجرای سقف کاذب زیر شیروانی

اجرای سقف کاذب زیر شیروانی

اجرای سقف کاذب زیر شیروانی

اجرای سقف کاذب شیروانی

 

 

اجرای سقف کاذب زیر شیروانی

اجرای سقف کاذب شیروانی عموما در اقلیم های سرد و پر بارش برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان از سقف های شیبدار استفاده میشود .

در این نوع سقف سازه ای توسط آهن کشی و گاه فلزات دیگر ایجاد میشود و پوشش سقف شیبدار بر روی آن نصب میشود.

اجرای سقف کاذب کناف زیر شیروانی

 انواع سقف شیبدار :

سازه نگهدارنده سقف شیبدار در تمامی انواع کم و بیش مشابه است و در جقیقت نوع پوشش نهایی به کار رفته نوع سقف شیبدار را مشخص میکند.

پوشش سقف شیبدار در گذشته عموما آردواز و پس از آن از جنس سفال بود که دارای سوراخهایی بودند و عملا با سیم فلزی بر روی سازه اسکوپ میشدند .

اما امروزه عموما از متریالهای سینتیتک عایق رطوبت برای پوشش سقف شیبدار استفاده میشود که هم وزن کمتری دارند ، هم ظاهر بهتری.

 مزایا و معایب سقف شیبدار :

سهولت اجرا ، وزن کمتر نسبت به سقفهای مسطح و همخوانی با اقلیم های پر بارش از مزایای سقف شیبدار است و شاید ایراد آن در بعضی موارد فرمی است که به بنا تحمیل میکند ، هرچند این فرم گاهی موجب زیباتر شدن ساختمان هم میشود.

 سقف های کاذب زیر شیروانی:

بعد از اجرای سقف شیروانی (شیب دار) تصویری که از زیر مشاهده مینماییم سقف هشت مانند بوده و تمام سازه کشی و خود سقف شیروانی از زیر دیده میشود برای همین پس از اجرایی سقف برای دیده نشدن و زیبا بودن داخل مکان از زیر سقف شیروانی سقف کاذب کناف اجرا میشود که سطحی صاف و تراز داشته و تمام زیرسازی و سقف شیروانی در زیر این سقف کاذب پنهان میشود .

خصوصیاتی که سقف کاذب کناف درسقف شیروانی دارد بعد از زیبایی میتوان به عایق  بودن این سقف کاذب اشاره کرد که هم عایق صوتی و هم عایق حرارتی داشته و برای چنین سقفهای اجرای سقف کاذب کناف الزامی می باشد.

 

در عکسهای زیر مراحل اجرای سقف کاذب برای کافه سنتی توسط استادان :

 

 

در عکسهای مراحل اجرای سقف کاذب زیر سقف شیب دار امفی تئاتر اردبیل توسط استادان :

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] زيرسازي در محل شكست ها و همچنین آويز برای کل زیر سازی سقف کاذب استفاده مي گردد […]

  2. […] ایرانی بر این محبوبیت افزوده است. انتخاب مدل و طراحی سقف کاذب کناف می تواند با ایده های جدید و کاربردی جلوه ی زیباتری نیز […]

  3. […] اصلی و باربر زیر سازی را تشکیل داده و وظیفه انتقال وزن سقف کاذب را از طریق آویز های قابل تنظیم به سقف اصلی به عهده دارد […]

  4. […] ) می توان به سهولت در نصب ٬ دسترسی آسان به فضای بالای سقف کاذب و همچنین امکان تعویض تایل ها اشاره نمود […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید