ماستیک کناف پرایمر

ماستیک کناف پرایمر

ماستیک کناف پرایمر

ماستیک کناف پرایمر

ماستیک کناف پرایمر پس از مراحل درزگیری سطوح ایجاد شده با پنل گچی باید برای پذیرش پوشش نهایی ( رنگ ، کاغذ دیواری ، کاشی ، ….) آماده سازی شوند . بسته به نوع پوشش نهایی ، ممکن است یک یا ترکیبی از لایه های آماده سازی

زیر بر روی سطح پنل ها اجرا شود :

 

ماستیک کناف پرایمر

1- اجرای ماستیک کناف

برای دستیابی به بهترین نتیجه در رنگ آمیزی کناف پس از عملیات درزگیری کناف و قبل از رنگ آمیزی کناف یک لایه نازک پوششی ( 1 تا 2 میلیمتر ) با ماستیک کناف روی تمام سطوح کار اجرا می شود ( ضخامت قابل قبول ، طی چند مرحله کاری قابل دستیابی است ).

 ماستیک کناف پرایمر – ماستیک کناف پرایمر

 

2 – اجرای پرایمر کناف :

پس از عملیات درزگیری و قبل از کاشیکاری ، اجرای کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی با رنگ روغنی ، اعمال لایه پرایمر بر روی کل سطح کار لازم خواهد بود . حذف لایه پرایمر موجب بروز مسائل زیر خواهد شد :

1 – در اجرای کاشی اتصال مناسب میان چسب کاشی و پنل حاصل نشده ، که نتیجه آن فرو ریزی کاشی ها در دوره بهره برداری خواهد بود.

2 – در صورت اقدام به جدا سازی کاغذ دیواری در نوسازی های اینده ساختمان ، به کاغذ روکش پنل آسیب خواهد رسید( توضیح این که لایه پرایمر موجب می شود که کاغذ دیواری بدون آسیب به کاغذ روکش پنل ، از آن جدا شود ).

3 – در رنگ آمیزی با رنگ روغنی ، حالت سایه و روشن ایجاد شده ، همچنین چسبندگی میان رنگ و لایه ماستیک تضعیف خواهد شد ( توضیح این که اجرای پرایمر موجب یکسان شدن میزان جذب سطح پنل و محل های بتونه کاری شده گردیده و از ایجاد حالت سایه و روشن جلوگیری می نماید ).

بروزترین عکسها نمونه کاران استادکاران کناف از سراسر ایران

3 پاسخ ها

فعالیت‌ها و بازتاب‌ها

  1. […] و گرد و غبار تمیز شود. آب مورد استفاده برای تهیه بتونه و ماستیک کناف باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد اضافی و […]

  2. […] سطح کار با پرایمر و رنگ مناسب برای نوع ساختار، رنگ آمیزی می‌گردد. خاطر […]

  3. […] پرایمر زیر رنگ کناف است که برای آماده سازی صفحات گچی جهت پذیرش […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *