کناف

کناف

کناف چیست ؟ سیستم درای وال نوعی پانل گچی بوده که در کشور مان با نام برند کنا ف که خود یک تولید کننده ایرانی میباشد میشناسیم. البته این سیستم برای اولین بار گچبرگ درتاریخ 1894 توسط فردی به نام Augustine Sackett در کشور ایالات متحده اختراع و ساخته شد. و در این کشور بسیار از این نوع سیستم استقبال شد و تا اواخر قرن بیستم تولید ان به مقدار زیادی رسید ، در اوایل تولید گچبرگ کناف کناره های گچبرگ باز بوده و بعد از سال 1910 به بعد کناره های پانل پوشانده شدند. اولین تولید اروپایی در سال 1917 در والاسای، چشایر در انگلیس آغاز شد و در سال 1938، کارخانه دیگر در شهر ریگا، لتونی ایجاد شد . کناف چیست در جنگ جهانی اول نیز به طور گسترده با گچبرگ اقدام به ساخت سربازخانه ها میشدند و در در طول سالهای جنگ جهانی دوم، کشورهای در حال جنگ به دلیل محدودیت های اعمال شده برای استفاده از فلز و سهولت استفاده، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت و گچبرگ به عنوان دیوارهای گچ بر روی فلز مورد استفاده آن سالها می بودند. امروزه با پیشرفت علم ساختمان سازی این نوع گچبرگ ها با مواد عالی تری و توسط دستگاه های بروز و تمام اتوماتیک تولید میشوند که خاصیت ضد باکتری داشته و عایق مناسب صوتی و حرارتی برای ساختمان به شمار میایند.

 سقف کناف

سقف کناف در زیر سقف اصلی بر روی مقاطع گالوانیزه کنا ف نصب میشوند که از سقف اصلی اویز گیری شده اند و بیشتر برای پنهان کردن سیستم ها تهویه و الکترونیکی و تاسیسات ساختمانی بین سقف اصلی و سقف کاذب کنا ف استفاده میشود . همچنین این نوع سقف عایق صوتی و حرارتی عالی بوده و به خاطر انعطاف پذیر بودن در حین اجرا میتواند اشکال هندسی نا محدودی به عنوان دکوراسیون روی این سیستم با انواع چراغ های  LED به عنوان نور مخفی و روشنایی را اجرا نمود. سقف کناف نمونه ای از معماری مدرن در برنامه های مسکونی و تجاری معماران می باشد. سقف کناف همیشه یک محصول محبوب در صنعت ساختمانی بوده است و امروز به دلیل فراوان بودن و تهیه اسان این سیستم در منطقه زندکی خود باعث ارزان بودن و بهینه بودن از نظر قیمت و زمان اجرا کمک به سزایی در ساخت و ساز را دارا است . سقف کنا ف عایق خوبی در برابر صدا و رطوبت میباشد و به راحتی میتوان طرح های مدرن و سنتی را روی این سقف اجرا نمود از دیگر مزایای سقف کنا ف میتوان به عایق حرارتی آن نام برد و با گچبرگ های خاصی هم میتوان مقاومت مستقیم در برابر حریق را به ان اضافه کرد .

قیمت کناف

عوامل متعددی وجود دارد که قیمت کناف را تعیین میکند معیارهای قیمت کنا ف.

  •  طراحی سقف و چگونگی ساخت و تزئین آن
  •  در دسترس بودن  مصالح و مقاطع در شهر محل اجرا.
  •  کیفیت مواد مصرفی
  • مساحت و متراژ سقف قابل اجرا
  •  هزینه های اضافی مانند کارهای سیمکشی ، برش کاری ، روشنایی و نوع رنگ

هزینه ها بستگی به نوع گچ برگ نیز میباشد گچبرگ هایی مانند مقاوم در برابر رطوبت مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی این گچبرگ ها نصبت به خصوصیات خود قیمت های متفاوتی از هم دارند و مخصوص استفاده در شرایط خاصی میباشند . در نظر داشته باشید که پیچیدگی طرح نیز روی قیمت کناف تاثیر خواهد گذاشت.

دیوار کناف

دیوار کناف و یا دیوار خشک به دیوارهایی که بدون ملات به صورت درایوال با استفاده از اجرای سازه های فلزی استادها که پنل های کنا ف به آنها پیچ میشون را دیوار کناف می نامند این دیوارها به دلیل اجرای سریع عایق صوتی و حرارتی و مقرون به صرفه بودن با استقبال زیادی همراه هست . از فواید این طرح دیوار میتواند به اجرای سریع در مکان و سبک و مقاوم بودن این سیستم  نام برد این سیستم بهترین گزینه برای تفکیک فضاهای اپارتمانی به دلیل سبک بودن و اجرای سریع ان می باشد . می توان از فضاهای بزرگ خانه توسط یک استاد کار در یک روز اتاق های دیگری مانند اتاق کودک و اتقاق مهمان ایجاد کرد . به طور کلی این دیوار به عنوان یک پارتیشن بین فضا از مزایای متنوعی بر خوردار است این تطبیق پذیری و راحتی را با قیمت فوق العاده پایین نسبت به دیوار های بنایی ارائه میدهد.

 

طرح کناف

طرح کناف سقف کاذب برای سالهای بسیاری از تایل های مشبک 60*60 سفید مورد استفاده قرار میگرفت ولی به لطف نو آوری های روزانه طیف گسترده ای از راه حل ها در اندازه ها ، رنگ ها ، مواد و جلوه های بصری را ارائه میدهند. به لطف انعطاف پذیر بودن این سیستم طراحان داخلی انواع طرح های مدرن را توانسته اند با کناف در سقف و دیوار اجرایی نمایند . عمر طولانی این سیستم به علت با دوام بودن و سبک بودن نیز جایگاه مناسبی را در دکوراسیون داخلی برای خود ایجاد کند. اطلاعات بیشتر در کانال

تایل دکوراتیو
کانال تلگرام کناف