سقف کشسان چیست ؟

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان چیست ؟
این سقف از پارچه هایی ساخته شده اند که خاصیت ارتجاعی دارند و می توان گفت که یکی از مدرنترین سقف های کاذب می باشد به دین معنی که این نوع متریال رو موقع نصب میتوانید محل و پارچه را به اندازه دلخواه گرم کنید و سپس ان را روی پروفایلهای مخصوصی که روی سقف اصلی نصب شده اند نصب نماید و به این سیستم سقف کشسان گفته می شود.

 

تفاوت بین سقف کاذب گچی با کشسان

جلوه های بصری ، وزن،نگهداری ، ساده گی در اجرا ، قیمت تمام شده ،بهداشت و قابلیت شستشو ، تنوع طرح و رنگ در سقف کشسان تفاوت بین این سقف و سقف کاذب گچی کناف ایجاد میکند.شاید برای شما سوال پیش امده باشد که سقف کشسان چیست ؟ سقف های کشسان را می توان یکی از مدرن ترین انواع سقف های کاذب دانست . این سقف از پارچه ای ساخته شده است که خاصیت ارتجاعی دارد این بدان معنی است که شما می توانید پارچه را گرم کنید و سپس آن را روی سقف اصلی بر روی ریل کار نصب نمایید .
پارچه کشسان را می توان به عنوان پوشش دیواری نیز استفاده کرد که به ان دیوار کشسان نیز گفته می شود .سقف کشسان و دیوار کشسان دارای قابلیت نور پردازی هستند که یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی میباشد.

مواد استفاده شده در سقف کشسان

90 درصد موارد نرم کننده pvc و 5 درصد نیز از افزودنی های مجاز ساخته شده است . نرم کننده pvc روی سقف کشسان ویژگی کششی ایجاد می کند . این نوع پارچه یکی از نازکترین مصالح ساختمانی و سبک می باشد که به دلیل وجود اکسید در این نوع متریال از بین برنده باکتر ها و قارچهای میباشد این نوع سقف ضد باکتری محسوب میشود و به دلیل فراوانی کلر در فرمولاسیون ضد اشتغال و به اصلاح نسوز میباشد .

انواع سقف کشسان

کشسان به سقف های مات ، ساتن ، لاکی ( آینه ای ) ، شفاف ، کهکشان ، برلیانت و کلود تقسیم می شوند . در میان این سقف ها  لاکی دارای تنوع در رنگ ها میباشد که شامل بیش از 150 رنگ هستند از ویژه گی های قابل توجه کشسان امکان چاپ روی پارچه های کشسان میباشد که به کمک دستگاه های چاپ در پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی می توان پارچه را به صورت یکپارچه چاپ کرده و در کمترین زمان و با بهترین کیفیت وضوح چاپ و اجرا نمود.

دلیل نامگذاری سقف کشان چیست

از انجایی که پارچه این سقف از موارد کششی پی وی سی و لاستیکی ساخته شده است و با کمک گرم کردن می توان پارچه را با ابعاد سقف تنظیم و نصب کرد که البته پارچه را باید 7 درصد کوچکتر از جایی که میخاهید نصب کنید باید برش زد و با کمک گرما پارچه به حالت کششی در امده و نصب نمود

نحوه نصب کشسان

برای نصب سقف کشسان ابزار های خاصی مورد نیاز هست . ابتدا ریل های مخصوص در اطراف محل پیچ می شوند سپس با استفاده از گیره نگهدارنده پارچه را از چهار طرف معلق میگذارند و به وسیله دستگاه گرمایش یا بخاری های مخصوص محل را گرم و پارچه را با استفاده کاردک مخصوص روی ریل انداخته و چفت می نمایند . و اما بخاری هیتر برقی چیست ؟ بخاری دستگاهی است که از زاویه مناسب و انداختن دمای مناسب می تواند گرمای لازم برای نصب را تامین کند بخاری از نظر زاویه پرتاب هوا با سایر بخاری های صنعتی متفاوت می باشد.

بخاری توسط یک نفر در فاصله مشخصی نگه داشته می شود تا گرما در یک نقطه متمرکز نشود و فرد دیگری با قرار دادن لبه های سقف به داخل ریل از کفگیر مخصوص برای نصب سقف کشسان استفاده می کند ابتدای نصب از گوشها شروع می شود و پس از نصب گوشه ها گیره ها برداشته شده و سایر قسمت های سقف نیز نصب می گردد .
در آخر یک سقف کاملا یکپارچه بدون چین و چروک و بدون افتادگی یا شکم شدن نصب شده و تمام درزهای بین سقف و دیوار با استفاده از درزگیر بسته می شوند تا از ورود حشرات و گرد و غبار به پشت سقف جلوگیری شود.

 

ویژه گی های کشسان چیست

پارچه های کشسان دارای ویژه گی هایی بسیاری هستند که از سایر سقف های کاذب متمایز می باشند.

  • امکان چاپ تصاویر سفارشی در سقف های کشسان
  • شستشو و نگهداری بسیار آسان
  • امکان جابجایی و انتقال به مکان جدید
  • ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت
  • ضد باکتری و ضد قلرچ
  • غیر قابل اشتعال
  • ضد گرد و غبار
  • عمر بالای 50 سال

توضیحات تکمیلی

سقف های کشسان توانایی جابجایی دارند بدین معنی که بعد از مدتی یا سالها اگر محل کار و یا خانه خود را تغییر دادید می تواند به راحتی و اسانی پارچه سقف را باز کرده و در محل جدید منزل و یا دفتر کار دوباره اجرا نمود و ریل کارها نیز می توان دوباره باز شده و شاسی پارچه کشسان شود . ریل کشسان توانایی اجرا در اشکال مختلف می شاد که میتواند پارچه کشسان را در شکل های مختلف هندسی نگه داشته و حجم های کروی را اجرا نمود .

قابلیت دیگر پارچه کشسان غیر قابل اشتعال بودن است که در واقع وقتی در معرض مستقیم حریق قرار گیرد پارچه کشسان جمع شده و به هیچ وجه اتش نمی گیرد و فقط پارچه جمع می شود . قابلیت دیگر این متریال مقاومت 100 درضدی در برابر اب و رطوب هست که کاملا در برابر رطوب مقاوم بوده و حتی تاثیری روی رنگ و طرح سقف ایجاد نمیکند.

گالری تصاویر نمونه اجرا

برای سفارش در سوال مربوطه از قسمت تماس با ما اقدام فرمایید