طرز تهیه بتونه کناف

طرز تهیه بتونه کناف

طرز تهیه بتونه کناف

طرز تهیه بتونه کناف

برای تهیه بتونه درزگیر کناف ، به ازای هر 10 کیلو گرم پودر بتونه  9 الی 10 لیتر آب لازم است و به ترتیب زیر مخلوط می شود:

آب را داخل ظرف مخصوص تهیه بتونه ریخته و پودر بتونه به آرامی به آن اضافه می شود.

 به مدت 2 تا 3 دقیقه صبر کرده تا پودر تمامی اب روی سطح را جذب نموده و به حالت خمیری در آید.

 با استفاده از کفچه، بتونه را به مدت 1 تا 2 دقیقه مخلوط نموده تا خمیری یکدست حاصل شود.

طرز تهیه بتونه کناف

طرز تهیه بتونه کناف

طرز تهیه بتونه کناف

نکات فنی:

قبل از اجرای بتونه کناف سطح کار می بایست از هر گونه آلودگی و گرد و غبار تمیز شود. آب مورد استفاده برای تهیه بتونه و ماستیک کناف باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد اضافی و آلودگی باشد . بنابر این بهتر است از آب آشامیدنی برای این منظور استفاده شود.

 برای نگهداری پودر بتونه و ماستیک ، می بایست کیسه ها در محل خشک روی پالت و به دور از آب ، رطوبت ، آفتاب و گرما قرار گیرند.

 نکات مردود در مورد بتونه:

1 – مخلوط کردن بتونه کناف با مواد دیگر مانند گچ سفید کاری : متاسفانه افرادی هستند که برای سود بیشتر از کار بتونه کناف را با گچ سفید کاری مخلوط کرده و اقدام به بتونه کشی می نمایند این کار باعث می شود به مرور زمان نقاط بتونه کشی شده ترک بردارند.

2 – عدم استفاده از بتونه شرکت کناف : استفاده از بتونه های سیستم درایوال که مارکهای متنوع دارند و گیرایی کمی نسبت به بتونه شرکت کناف دارند موجب ترک در محل های بتونه کشی شده و بتونه ای ناصاف روی پنل کناف ایجاد می نماید و رنگ این بتونه بعد از خشک شدن به رنگ کرمی در می اید که در موقع رنگ آمیزی به مشکل برخور می نماید.

3 – استفاده از گچ سفید کاری به جای بتونه.

لینک کانال ما : https://t.me/ceilingtiles

 

5 پاسخ
 1. محمد نور
  محمد نور گفته:

  سلام خسته نباشید به همه شما عزیزان سوالم این است که درز های وگوشه کنار ها سقف کنار حتما از نوار باید استفاده شود یا آگه استفاده نکنم مشکل پیش نمیاد و چکار باید بکنم ک ترک نخورده

 2. سعید
  سعید گفته:

  بتونه درزگیر کناف برای بتونه کاری و درزگیری با نوار درزگیر مخصوص در سیستم ساخت و ساز خشک به کار می رود. این ماده بصورت لایه های نازک برای درزگیری صفحات روکش دار گچی پس از نصب ویا تعمیرات سطوح آسیب دیده صفحات روکش دار گچی ، پر کردن درزها و سوراخ های قطعات بتونی ، بتوه کاری سطوح بتنی ویا سفیدکاری دیوارهای گچی با حداقل ضخامت یک تا سه میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. این بتونه بعد از مخلوط شدن با آب ، به مدت 70 دقیقه قابل استفاده است.

تعقیب

 1. […] این ساختار صفحات گچی توسط چسب پرلفیکس ( یا به وسیله بتونه درزگیری کناف ) مستقیما بر روی سطوح بنایی متصل می شوند. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید