طلق دوغی یکی از محصولات ساختمانی و در عین حال تزئینی است که مزایای بسیاری دارد. جنس این طلق ها از جنس نوعی پلاستیک است که سبب می شود وزن بسیار کمی داشته باشد. جهت بررسی و کسب اطلاعات در مورد مزایای طلق های کریستالی و کاربرد آنها می توانید به ادامه مقاله مراجعه کنید.

طلق دوغی چیست؟

طلق ها به لطفا ایده های نوین دکوراسیون داخلی که امروزه این فناوری پا در عرصه صنعت ساختمانی گذاشته است. نوع خاصی از این طلق ها، طلق دوغی یا طلق کریستالی نام دارد. در اغلب اوقات با نام تایل دوغی کریستالی نیز شناخته می شوند که این طلق ها به دلیل رنگ خاصشان دوغی نام گرفته اند. جنس این طلق ها از جنس نوع خاصی از پلاستیک است و وزن بسیاری کمی دارد. این نوع طلق ها مات است اما می تواند نور را به راحتی از خود عبور دهد و محیط را روشن سازد. طلق های کریستالی نسل جدید طلق های شفاف به شمار می آید که طلق های شفاف برخلاف طلق های دوغی تماما نور را به داخل انتقال می دهند که این مورد می تواند مهمترین مزیت طلق های دوغی کریستالی و یکی از مهمترین معایب طلق های شفاف باشد. در ادامه به مزایا و کاربرد این طلق ها پرداخته می شود.

طلق دوغی

10 مزیت تایل دوغی را بشناسید

آنچه که طلق های دوغی را به رقیب سر سخت طلق های شفاف مبدل کرده است مزایای بی نظیر آن است. از مزایای طلق های دوغی کریستالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. این طلق ها نور به کلی از خود عبور نمی دهند و تنها سبب روشنایی محیط می شوند.
 2. از آنجایی که این طلق ها رنگی روشن دارند سبب روشن شدن محیط می شوند.
 3. وزن بسیار کمی دارند و هیچ فشاری به سازه ی زیرین وارد نمی کند. این مزیت برای سازه هایی مناسب است که پی محکمی ندارند.
 4. از آنجایی که ماده سازنده این محصول قیمت بالایی ندارد، طلق های دوغی نیز در قیمت های بسیاری مناسبی عرضه می شوند.
 5. دچار تغییر رنگ نمی شوند.
 6. قابل شستشو هستند.
 7. طلق های پلکسی در ابعاد مختلف تولید می شوند و این امکان را می دهند سایز دلخواه متناسب با محیط دلخواه خود انتخاب کنید.
 8. این طلق های متعلقات پشت را طلق را نیز نمایش نمی دهند.
 9. در کمترین زمان ممکن نصب می شوند.
 10. به راحتی تعویض می شوند.

10 کاربرد تایل های دوغی-کریستالی

همانطور که گفته شد طلق های دوغی جایگزین طلق های شفاف است که نیاز جامعه منجر به پدید آمدن طلق های مات شده است از این رو این طلق ها کاربرد بسیاری دارند و در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. از موارد کاربرد طلق های دوغی پلکسی می توان موارد زیر را نام برد:

 1. کاربرد به عنوان سقف کاذب در انواع محیط های اداری و خانگی
 2. ایجاد قطعات زیبا برای باکس های دکوراتیو
 3. کاربرد زیبایی شناختی برای شلف ها و قفسه های تزئینی
 4. کاربرد در برخی از قسمت های ساختمان مانند پاسیو، گلخانه های خانگی
 5. ایجاد سقف کاذب و یا دیوار های تزئینی در سقف حمام و سایر قسمت های سرویس بهداشتی
 6. ایجاد سکشن در لابی ها و هتل ها
 7. فروشگاه ها
 8. آشپزخانه ها
 9. ایجاد محیطی با نور غیر مستقیم در گلخانه های بزرگ
 10. کاربرد پوششی در حیاط خلوت ها و بالکن ها

ابعاد طلق پلکسی متغیر است

طلق های دوغی دارای ابعاد و ضخامت های مختلفی می باشد که می توانید نسب به بودجه و یا نوع نیاز خود اقدام به خرید این محصول کنید. طلق ها در ابعاد استاندارد تولید می شود که در حین کار متناسب با نیاز مشتری برش داده می شود. برش دادن و ریز کردن طلق ها به قطعات کوچکتر در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و زحمت خاصی ندارد. در صورتی که نیازمند طلق های پلکسی دوغی با ابعاد بسیار بزرگ هستید می بایستی جهت سفارش اندازه مورد نظر با کارگاه های تولید تماس بگیرید ، در صورتی که تولید اندازه مورد نظر مقدور باشد کارخانه اقدام به تولید طلق طبق ابعاد دلخواه شما می کند. جهت بررسی مقدور بودن و یا نبودن تولید طلق در ابعاد مورد نظر با شماره های درج شده در همین سایت تماس حاصل کنید و یا به قسمت پرسش و پاسخ های سری بزنید.

نحوه کار با طلق های دوغی

نحوه کار با طلق های پلکسی راحت است اما همچنان نیازمند حضور یک نفر شخص ماهر است تا به درستی مراحل نصب طلق ها را به انجام برساند. مراحل کار نصب این طلق ها به این صورت است که:

 1. ابتدا محیط مورد نظر بررسی شده و سپس با توجه به ابعاد محیط طلق مورد نظر خریداری می شود.
 2. یک نفر نصاب ماهر در محل حاضر می شود و طلق ها را با توجه به ابعاد مورد نیاز برش می دهد.
 3. دست آخر طلق ها در تایل های پی وی سی نصب می شوند.

برای انتخاب ابعاد و ضخامت طلق نیز بهتر است از یک نفر استاد کار مشاوره بگیرید.

سفارش طلق ها

طلق دوغی نسل نوین طلق های ساختمانی است که کاربرد زیادی دارد . این محصول علاوه بر کاربرد صنعتی کاربرد تزئینی نیز به خود گرفته است. کاربرد زیاد، روز افزون  و مختلف این طلق ها مدیون مزایایی است که این محصول در اختیار کاربر قرار می دهد. برای سفارش و یا خرید طلق دوغی ابعاد مورد نظر خود را انتخاب و با متخصصین تیم فروش تماس بگیرید. پس از بررسی سفارش توسط تیم فروش، مشخصات شما جهت ارسال محصول ثبت می شود. در حین تماس با تیم فروش می توانید قیمت روز این محصول را نیز می توانید استعلام کنید.