طرح کناف دیوار

طرح کناف دیوار

طرح کناف دیوار

کناف نامی است که چند صباحی بر زبان ها افتاده است و شاید خیلی ها از نام کناف برداشت درستی نداشته باشند. کناف یکی از نمونه ابزارآلاتی می باشد که امروزه در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. طرح کناف دیوار امروزه هم در ساخت دیوار ها و هم دکوراتیو کردن آن ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. طرح کناف دیوار فقط قابل اجرا بر روی دیوار ها نمی باشد و می توان از کناف و این طرح ها برای سقف ها نیز استفاده کرد. ما در ادامه سعی می نماییم به کناف و کناف دیوار اشاره کرده و شما را با آن آشنا نماییم.

کناف چیست و در چه مکانی های مورد استفاده قرار می گیرد؟

کناف شاید برای ما کمی تازگی داشته باشد اما می توان گفت که تاریخچه آن به 80 سال پیش باز می گردد؛ و توسط برادران کناف اختراع و تولید شده اند. کناف یک نوع صفحه گچی با یک سری مواد دیگر می باشد که به عنوان یک دیوار پیش ساخته به وسیله پیچ بر سر جای خود مستحکم می شود. طرح کناف دیوار در مکان هایی که قابلیت استفاده از دیوار پیش ساخته را داشته مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح کناف دیوار
طرح کناف دیوار

طرح کناف دیوار

برای انجام طرح کناف دیوار نمونه های مختلفی وجود دارد. اجرای هر کدام از این طرح ها با توجه به سلیقه افراد متفاوت است. اجرای طرح کناف دیوار را می توان به چند صد، حالت ممکن انجام داد. برای استفاده از این کناف ها باید نصب آن را به افراد خبره در این کار بسپارید تا بتوانند طرح مورد نظر شما را با ظرافت و دقت خاصی اجرا نمایند. اجرای طرح کناف دیوار بر صنعت دکوراسیون و زیبا سازی نمای داخلی خانه انقلابی بزرگ بوده است، زیرا با استفاده از این کناف ها طرح های زیبا و دلنشینی می توانید بر روی دیوار خانه خود اجرا نمایید.

طرح کناف دیوار

طرح ها و تغییراتی که می توان با استفاده از طرح کناف دیوار ایجاد کرد؟

همانطور که در متن بالا گفته شد طرح های زیادی می توان از این کناف ها اجرا کرد. به طور مثال می توان از این طرح ها به دیوار تلویزیونی و یا نقش و نگاری که می شود در خانه ایجاد کرد اشاره نمود. این سوال در ذهن بعضی از مخاطبان پیش می آید که آیا می شود از طرح کناف دیوار برای سقف ها نیز استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت یکی از کاربردهای اصلی کناف استفاده از آن در سقف می باشد. به طور خلاصه می توان گفت که استفاده از کناف می تواند تغییرات را به صورت اساسی در محیط خانه و یا محل کار نمایان کند.

پیاده سازی کناف دیوار

پیاده سازی این کناف ها همانطور که گفته شد به افراد متخصص و خبره در این امر نیازمند است. دیوار های پیش ساخته و یا همان کناف ها بر روی نقطه مورد نظر با استفاده از پیچ نصب می گردد و درز های آن با استفاده از بتونه های مخصوص پوشانده می شود، سپس عملیاتی مانند رنگ کاری و پرداخت طرح کناف دیوار انجام می شود. در انجام این عملیات گاهی نیاز به برش کاری ها می باشد که لازم است ناحیه مورد نظر خالی از وسایل باشد.

طرح کناف دیوار

بررسی نمونه های مختلف طرح کناف دیوار

شاید چیزی که به کرات در این متن به چشم می خورد نمونه های مختلف اجرای این کناف ها می باشند. چیزی که وجود دارد برای اجرای طرح کناف دیوار به دلیل انعطاف بالایی که کناف در هنگام انجام کار دارد می توان انواع طرح ها را با آن انجام داد. یکی از ویژگی هایی که  دارد نورپردازی هایی می باشد که به راحتی می توان در آن انجام داد و به زیبا سازی آن کمک کرد. از کناف ها می توان به صورت ترکیبی با سنگ ها آنتیک و انواع پی وی سی ها و دیوار کوب ها نیز بهره برد. شکل های فانتزی و منحصر به فردی که می توان از این کناف ها بر روی دیوار ایجاد کرد آن ها را نزد افراد خاص و جذاب بسیار جلوه داده است. از کناف ها می توان در محیط هایی مانند کتابخانه های دیواری، طاقچه های زیبا، دیواری تی وی، آشپزخانه ها و … استفاده کرد.

نتیجه گیری در مورد استفاده از کناف برای دیوار ها

کناف امروزه سبک مدرنی به دکوراسون خانه داده است و افرادی که در محیط کار و خانه از آن استفاده می کنند، آن محیط را بسیار خاص وجذاب می نمایند. کناف ها نمونه های مختلفی مانند نمونه های برجسته، صاف، توخالی و … دارند که با توجه به مکان و سلیقه افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

چکیده:
طرح کناف دیوار امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و این طرح های جای طرح های قدیمی را گرفته است. طرح کناف دیوار جذابیت و جلوه خوبی به محیط می دهد.

کناف پشت تلویزیون

ز کناف پشت تلویزیون ال سی دی و ال ای دی | دیوارهای کناف لایه های گچی پیش ساخته شده هستند که در اصطلاح با Dry Wall نیز شناخته می شوند، این نوع دیوارها در دسته مصالح خشک قرار دارند. در طراحی دکور تلویزیون میتوانید از کناف پشت تلویزیون جدید استفاده کنید، دکوراسیون تلویزیون جزو قسمت هایی از خانه و یا محل کار است که بیشتر مورد توجه قرار میگیرد.

طراحی پشت ال سی دی با کناف

مطالب مرتبط

مدل کناف پذیرایی
آموزش بتونه درزگیری کناف
انواع سقف کاذب کناف